Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Combat Systema. Seminarium walki wręcz i pracy z ciałem

11 września @ 10:30 am - 3:30 pm

250zł
Zapraszamy na nasze seminarium szkoleniowe. Będziemy mieć przyjemność kolejny raz przeprowadzić je w Warszawie. Tym razem poświęcimy je połączeniu uderzeń z chwytami, a więc płynnemu przechodzeniu pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami walki, nierozdzielaniu ich.
Postaramy się przybliżyć wschodnioeuropejskie formy treningu, jako dopełniające się z klasycznym – sportowym, lub tradycyjnym podejściem do sztuk walki.
W naszej pracy integrujemy klasyczne techniczne rozumienie sztuk walki, postulaty systemy szkoły Mikhaila Ryabko oraz przekrojowe podejście Kevina Secours’a – Combat Systema.
Będziemy budować technikę uderzeń, obrony przed nimi i walce z kontry, wyprowadzania uderzeń w niekomfortowych sytuacjach, również w zwarciu i parterze.
Będziemy m.in. pracować nad silnym chwytem w walce w zwarciu (nawet, jeśli siły fizycznej nie za dużo), umiejętnością utrzymania własnej stabilnej i mocnej struktury i odbierania jej przeciwnikowi, nauczymy się używać tzw „ciężkiej ręki” zarówno w uderzaniu, jak i w chwytach (granica pomiędzy uderzeniem otwartą dłonią, a chwytem będzie bardzo płynna i dynamiczna, jak w dawnych europejskich sztukach walki i w tradycji zapaśniczej).
Pracujemy pod hasłem poznaj siebie – które to słowa stanowią kwintesencję filozofii treningu systemy, bo właśnie poprzez znajomość siebie, swoich zasobów psychofizycznych budujemy umiejętność radzenia sobie z tym, co trudne, a jednocześnie dbałości o swoje dobro – radzenia sobie z trudnościami, czy wręcz zagrożeniami, tak by ten dobrostan, gdy trzeba umieć odzyskać i ochronić.
Zapraszamy zarówno osoby z doświadczeniem w sztukach walki (dowolnych), jak i wszystkich zainteresowanych rozwojem poprzez ruch, ciekawych nowego
Koszt: 250zł
Zapisy i informacje pod nrem 508438208. Ilość miejsc ograniczona
miejsce: Warszawa, ul. Wolność 2a Akademia Tańca Tomasza Potockiego

Szczegóły

Data:
11 września
Godzina:
10:30 am - 3:30 pm
Koszt:
250zł

Miejsce wydarzenia

Akademia Tańca Tomasza Potockiego
Wolność 2A
Warszawa, 01-018 Poland