Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Combat Systema. Uderzenia i chwyty – seminarium szkoleniowe

10 września @ 10:00 am - 1:00 pm

100ZŁ

Zapraszamy na kolejne seminarium Grupy Kontratak. Tym razem poświęcimy je połączeniu uderzeń z chwytami, a więc płynnemu przechodzeniu pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami walki, nierozdzielaniu ich.

Będziemy budować technikę uderzeń, obrony przed nimi i walce z kontry, wyprowadzania uderzeń w niekomfortowych sytuacjach, również w zwarciu i parterze.

Będziemy m.in. pracować nad silnym chwytem w walce w zwarciu (nawet, jeśli siły fizycznej nie za dużo), umiejętnością utrzymania własnej stabilnej i mocnej struktury i odbierania jej przeciwnikowi, nauczymy się używać tzw „ciężkiej ręki” zarówno w uderzaniu, jak i w chwytach (granica pomiędzy uderzeniem otwartą dłonią, a chwytem będzie bardzo płynna i dynamiczna, jak w dawnych europejskich sztukach walki i w tradycji zapaśniczej).

Zadbamy o mocną podbudowę aplikacji bojowych świadomą pracą ciałem, rozumieniem efektywnego poruszania się na nogach i roli kręgosłupa w ruchu.

Postaramy się przybliżyć wschodnioeuropejskie formy treningu, jako dopełniające się z klasycznym – sportowym, lub tradycyjnym podejściem do uderzania rękami w sztukach walki i nowoczesnych systemach combat. Podczas seminarium integrujemy klasyczne techniczne rozumienie sztuk walki, postulaty rosyjskiej systemy szkoły Mikhaila Ryabko oraz przekrojowe podejście Kevina Secours’a – Combat Systema.

Pracujemy pod hasłem poznaj siebie – które to słowa stanowią kwintesencję filozofii treningu systemy, bo właśnie poprzez znajomość siebie, swoich zasobów psychofizycznych budujemy umiejętność radzenia sobie z tym, co trudne, a jednocześnie dbałości o swoje dobro – radzenia sobie z trudnościami, czy wręcz zagrożeniami, tak by ten dobrostan, gdy trzeba umieć odzyskać i ochronić.

Zapraszamy zarówno osoby z doświadczeniem w sztukach walki (dowolnych), jak i wszystkich zainteresowanych rozwojem poprzez ruch, ciekawych nowego.

Szczegóły

Data:
10 września
Godzina:
10:00 am - 1:00 pm
Koszt:
100ZŁ
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

PSYCHOFIZYCZNIE
pl Grunwaldzki 8, Katowice, Poland
KATOWICE, Poland

Organizator

GRUPA KONTRATAK